Studienämndens ordförande

Leder arbetet med sektionens studiebevakning i allmänhet och Studienämnden i synnerhet.

Väljs på Val-SM. Har läsår som mandatperiod.

Har Ledamot för utbildningsfrågor som kontaktperson i styrelsen.

E-post: sno@d.kth.se

Person: Posten är bordlagd

Historik

Person Från Till
Alva Liu 2015-07-01 2016-06-30
Alva Liu 2015-01-30 2015-06-30
Alva Liu 2015-01-01 2015-01-29
Mona Bouifrouri Dadoun 2014-07-01 2014-12-31
Patrik Ackland 2013-07-01 2014-06-30
Lars Larsson 2012-07-01 2013-06-30
Rakiv Ahmed 2011-07-01 2012-06-30
Johan Stjernberg 2010-07-01 2011-06-30
Gustaf Forsman 2009-07-01 2010-06-30